SIO-2020 – nov korak ustvarjanja šole prihodnosti

Alenka Starc, Arnes

Program SIO-2020 je štiri leta opremljal VIZ-e z IKT opremo in od leta 2018 gradil zmogljiva avtomatsko upravljana brezžična omrežja na šolah, razvijal nove e-storitve in e-vsebine, s ciljem izboljšanih kompetenc in izboljšanih dosežkov mladih ter večje usposobljenosti vzgojiteljev z večjo uporabo sodobnih IKT pri poučevanju in učenju.

Potem pa se je začelo obdobje pandemije in postavljeni smo bili pred novo dejstvo, izobraževanje učencev in dijakov na daljavo. Za takšen način izobraževanja opremljenost ni bila zadostna. Program COVID-19 – IKT za VIZ je sredstva namenil za povečanje zmogljivosti storitev in nakup dodatnih IKT-odjemalcev.

V predavanju bomo predstavili, kaj vse smo dosegli v okviru programa SIO-2020 in COVID-19 – IKT za VIZ, kakšni so bili vaši odzivi, nakazali pa bomo tudi nekaj idej, ki bi se lahko uresničile v prihodnjih projektih.