Raba brezžičnega omrežja in opreme IKT pri pouku športa

Oblak Tamara, OŠ Črna na Koroškem

Z namenom stopiti v korak s časom, uvajati nove načine poučevanja in pouk narediti kakovostnejši ter zanimivejši, pri pouku občasno uporabljamo tehnologijo. Ker je rednih ur športa v osnovni šoli malo, jih je potrebno maksimalno izkoristiti. In prav uporaba nekaterih aplikacij omogoča doseganje višjih, kakovostnejših ciljev, vključevanje elementov formativnega spremljanja ter predstavlja dodano vrednost pri urah športa.

Naša šola je razvojna šola v projektu Inovativna učna okolja, podprta z IKT, katerega cilj je, da učitelji organiziramo učne priložnosti tako, da so učenci čim bolj aktivni in imajo možnost razvijati svoje kompetence. V podporo temu procesu smiselno uporabljamo IKT.

Moje mnenje je: Uporaba tehnologije pri pouku športa DA, kadar je to smiselno in predstavlja dodano vrednost. Vendar NE na račun gibanja.